Ranking lokat bankowych

Zastanawiasz się jak wybrać odpowiednią lokatę bankową? Przede wszystkim określ kwotę lokaty i czas jej trwania. W podjęciu decyzji pomoże Ci ranking lokat bankowych przygotowanych przez Depozaur. Zestawienie jest aktualizowane każdego dnia.

Ranking lokat bankowych pozwali Ci w szybki sposób znaleźć dogodną lokatę. Dodatkowe kryteria wyszukiwania znajdziesz pod przyciskiem Więcej opcji po prawej stronie ekranu.

Na mojej stronie liczysiemarka.pl znajdziesz także ranking kart kredytowych, kont firmowych, osobistych oraz oszczędnościowych.

Lokaty bankowe są sposobem na powiększenie kwoty odłożonych pieniędzy. Na czym to polega? To umowa zawierana z bankiem – po określonym czasie kwota wpłacona na lokatę powiększa się o oprocentowanie. Do jej upłynięcia bank może swobodnie dysponować pieniędzmi.

Zazwyczaj wybieramy terminowe lokaty bankowe, które kończą się konkretnego dnia. Takie umowy zawiera się na tydzień, miesiąc czy rok. Lokaty mogą być nieodnawialne i kończyć się konkretnego dnia lub odnawialne – jeśli nie wycofamy pieniędzy zobowiązania zostają automatycznie przedłużone.

W odróżnieniu od kont oszczędnościowych lokaty mają określony czas trwania. Dostęp do pieniędzy jest możliwy po zakończeniu lokaty lub kilka razy w czasie jej trwania (szczegóły zależą od zawartej umowy). Konta oszczędnościowe mają o wiele mniejsze oprocentowanie, jednak można wypłacać z nich środki w dowolnym momencie. Warto jednak podkreślić, że umowa o lokatę opiewa na konkretną kwotę, a do konta oszczędnościowego możemy odpłacać środki w dowolnym momencie. W rezultacie możemy zyskać więcej – wysokość wypłacanych odsetek zależy od ilości pieniędzy na koncie.

ranking lokat bankowych