Ranking kont oszczędnościowych

Oprócz rachunku osobistego warto mieć także konto oszczędnościowe. Jak je wybrać? Polecam Ci ranking kont oszczędnościowych. Znajdź najlepsze konto oszczędnościowe używając suwaka. Oferty banków są aktualizowane codziennie.

Dostosuj ofertę pod siebie korzystając z przycisku Więcej opcji, który znajdziesz po prawej stronie pod suwakiem.

Dlaczego warto mieć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe otworzysz w kilka minut i to bez konieczności wizyty w banku. To świetny krok, aby nauczyć się regularnie oszczędzać. Środki na konto oszczędnościowe możesz przelewać w dowolnym momencie lub ustawić przelew stały z głównego rachunku. Dzięki temu Twoje środki rosną dzięki oprocentowaniu. Niewątpliwą zaletą rachunku oszczędnościowego jest możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie – w przeciwieństwo do lokaty, na której „zamrażamy” środki na określony czas.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto oszczędnościowe?

Przy wyborze konta oszczędnościowego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stopę oprocentowania i częstotliwość kapitalizacji odsetek. Oprocentowanie waha się zazwyczaj od 0,5% do 3%, jednak może się ono zmieniać w zależności od sytuacji gospodarczej kraju. Ranking kont oszczędnościowych pozwoli Ci wybrać odpowiednią ofertę.

Ważne!

Dostęp do pieniędzy na koncie oszczędnościowym ma się cały czas, ale niektóre banki ograniczają możliwości darmowych wypłat i przelewów środków na przykład do jednego w miesiącu. Można wykonać więcej transakcji, ale wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z konkretną ofertą.

ranking kont oszczędnościowych