Ranking kart kredytowych

Zanim zdecydujesz się na posiadanie karty kredytowej odpowiedz sobie na dwa pytania:

Czy masz swoje finanse pod kontrolą? Czy wiesz jak mądrze korzystać z karty kredytowej?

Pamiętaj!

Nieświadome korzystanie z karty kredytowej może wpędzić Cię w długi.

Jeżeli jednak z jakiś powodów potrzebujesz karty kredytowej, zachęcam Cię do skorzystania z oferty banku Citi Handlowy.

Karta Citi Simplicity już 4 rok z rzędu zdobyła 1 miejsce w plebiscycie Złoty Bankier.

„Jest to wyróżnienie na polskim rynku bankowym przyznawane przez klientów i ekspertów branżowych od 2009 roku. Wyróżnia banki, które w swojej działalności stawiają na najlepsze praktyki rynkowe oraz oferują produkty odpowiadające potrzebom klientów.”

Poniżej znajdziesz ranking kart kredytowych, który jest aktualizowany codziennie.

ranking kart kredytowych

Funkcje kart kredytowych

Karta kredytowa pełni funkcję płatniczą – można nią płacić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i dokonywać transakcji przez Internet. Każda karta ma przyznany indywidualnie limit kredytowy. W każdym banku obowiązuje okres bezodsetkowy, kiedy możemy zwrócić pieniądze bez dodatkowych kosztów. Należy o tym pamiętać, ponieważ dług nie spłacony na czas, jest wysoko oprocentowany. Aby wyrobić kartę kredytową nie trzeba prowadzić rachunku osobistego w danym banku – spójrz na ranking kart kredytowych i wybierz opcję dogodną dla siebie.

Banki, aby zachęcić Cię do wyrobienia karty kredytowej oferują specjalne programy punktowe, dzięki którym zyskujemy na przykład rabaty w wybranych sklepach lub dodatkowy bonus na start. Pamiętaj jednak, że banki nie są instytucjami charytatywnymi i zostały stworzone do pomnażania zysków. Skoro dają Ci coś „w gratisie”, to zdają sobie sprawę, że istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że odzyskają swoje pieniądze. Dlatego nie zachęcam Cię do zakładania jakiejkolwiek karty kredytowej. O początkowym bonusie, który dostaniesz od banku, szybko zapomnisz, a przyzwyczajenie do używania tej konkretnej karty – pozostanie. Jako czytelnik bloga o zwiększaniu swojej świadomości na temat finansów, nie powinieneś decydować się na zakładanie karty kredytowej.